Mężczyzna chciał odebrać sobie życie zażywając insulinę!

W czwartek 21 marca br. około godziny 18:15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż na ul. Poznańskiej mężczyzna chcę odebrać sobie życie przy użyciu insuliny.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wolsztyn, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „S”.

Jako pierwsi pod wskazany adres dojechali strażacy, którzy po wejściu do mieszkania potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało mężczyzna miał przygotowane wszystko do popełnienia samobójstwa – znajdował się w głębokiej depresji. Do czasu przyjazdu lekarza wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego, strażacy oraz policjanci zapewnili mężczyźnie wsparcie psychiczne. Podczas rozmowy funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna sam zadzwonił pod numer alarmowy prosząc o pomoc medyczną.

Po dotarciu karetki pogotowia zgłaszający został przekazany pod opiekę lekarza, a następnie przewieziony do szpitala.

Przypominamy, iż wszystkie osoby z myślami samobójczymi, mogą zadzwonić pod darmowy numer 116 111(dzieci i młodzież) lub 116 123 gdzie zostanie udzielone wsparcie psychiczne!!