28-latek stracił panowanie nad pojazdem. Cudem przeżył zderzenie z dwoma ciężarówkami!

W piątek, 28 lipca br., około godziny 10:00 do wolsztyńskich służb wypłynęło dramatyczne zgłoszenie. Według informacji zawartych w formatce, na łuku drogi krajowej numer 32 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek oraz osobówki. Na miejsce natychmiast skierowano 3 zastępy strażaków z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Siedlec. Do zdarzenia wyjechał również specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji.

Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali, znajdujący się poza drogą, zmasakrowany samochód osobowy Renault Megane w środku którego przebywał 28-letni kierujący. Mundurowi po ewakuowaniu poszkodowanego przekazali go pod opiekę przybyłej na miejsce załodze karetki PRM.
28-latek, mieszkaniec Tuchorzy, został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala, gdzie jak się okazało, doznał jedynie powierzchownych obrażeń oraz ogólnych potłuczeń.

Pracujący na miejscu policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, iż 28-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w naczepę ciężarowego MANa. Siła wypadkowa sprawiła, iż pojazd okręcił się wokół własnej osi, a następnie uderzył w ciężarowego DAFa. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000zł