Przekroczył prędkość, okazało się że jest poszukiwany. 30-latek próbował uciec pieszo!

Funkcjonariusze z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego od wielu lat prowadzą cykliczne działania kaskadowego pomiaru prędkości na drogach powiatu grodziskiego. W czasie kontroli jednego z kierowców, który nie dostosował się do obowiązującej prędkości doszło do niecodziennej sytuacji. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i nagle zaczął uciekać pozostawiając w pojeździe swoją partnerkę wraz z dzieckiem. Policjanci błyskawicznie dogonili i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało 30-latek był poszukiwany listem gończym za liczne przestępstwa. Do chwili zatrzymania na mężczyźnie ciążyła kara 3 lat pozbawienia wolności.

W ramach cyklicznych działań kaskadowych pomiarów prędkości policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej jednostki policji na drodze krajowej nr 32 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu osobowego marki Audi A4, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci rozpoczęli legitymowanie kierowcy. Mężczyzna w pewnym momencie wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w okoliczne pola uprawne. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Dogonili mężczyznę i po krótkiej szarpaninie 30-latek został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu.

Jak się później okazało mężczyzna uciekał ponieważ był poszukiwany przez organy ścigania za liczne przestępstwa. 30-letni mieszkaniec województwa lubelskiego w przeszłości był karany między innymi za kradzieże i znęcanie się fizyczne jak i psychiczne nad drugim człowiekiem. Od pewnego czasu skutecznie unikał kary, aż do momentu feralnej dla niego kontroli drogowej przeprowadzonej przez grodziskich policjantów.

Mężczyzna został przetransportowany do jednego z Zakładów Karnych, gdzie odbywać będzie zaległą karę 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wielkopolski