Zderzenie boczne dwóch osobówek na DK32. Obie kierujące zabrane do szpitala!

We wtorek, 9 marca br., około godziny 14:30 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu dwóch samochodów osobowych na DK32 na odcinku Karpicko – Rostarzewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kębłowo, patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Wolsztyna, którzy zabezpieczyli teren akcji. Kierująca Seatem Leon zdołała opuścić pojazd o własnych siłach, natomiast kierującą Oplem Corsa mundurowi musieli uwolnić z pojazdu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Następnie obie poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratowników medycznych, którzy po wstępnych badaniach w karetce przetransportowali kobiety do szpitala. Kierująca oplem w wyniku zdarzenia doznała wstrząśnienia mózgu i ogólnych potłuczeń, kierująca drugim pojazdem nie doznała poważniejszych obrażeń.

Jak ustalili funkcjonariusze policji, 40-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice poruszająca się samochodem Opel Corsa podczas manewru wyprzedzania Seata Leona kierowanego przez 21-letnią mieszkankę gminy Rakoniewice doprowadziła do bocznego zderzenia obu pojazdów w wyniku czego, oba samochody zjechały z drogi.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia policjanci kierowali ruchem wahadłowo.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie które prowadzi KPP w Wolsztynie.