Zderzenie 2 samochodów na DW305! 2 kobiety trafiły do szpitala

Dzisiaj, w sobotę 9 kwietnia br., ok. godziny 12:00, na skrzyżowaniu drogi W305 i drogi powiatowej prowadzącej do Chorzemina, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu poszkodowane zostały 2 osoby.

Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, ochotników z OSP Kębłowo, Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z Wolsztyna, którzy zastali 2 rozbite samochody osobowe blokujące oba pasy ruchu. Do zadań funkcjonariuszy należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia oraz zabezpieczenie wycieków z pojazdów.

Po dojeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, jego załoga rozpoczęła opatrywanie rannych. Decyzją kierownika zespołu, na miejsce wezwano drugą karetkę pogotowia. Oba ZRMy przetransportowały poszkodowane kobiety do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci WRD pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący Fordem Mondeo, 22-letni mieszkaniec Powodowa, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Citroenowi C5, którym kierowała 22-letnia mieszkanka Rostarzewa. W wyniku zderzenia obu pojazdów, poszkodowana została kierująca Citroenem oraz jej pasażerka. Od kierujących pobrano krew do badań.

W chwili obecnej wciąż nie są znane obrażenia uczestników zdarzenia. Sprawą zajmuje się KPP w Wolsztynie.