KOMOROWO – Tragiczne znalezisko w bloku! Mężczyzna nie żył prawie od tygodnia!

W poniedziałek, 18.06.2018 roku, około godziny 15:00 dyżurny wolsztyńskiej policji odebrał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców jednego z bloków w Komorowie.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziały Prewencji. W rozmowie z sąsiadami ustalili, iż nie widzieli oni 49-letniego mieszkańca bloku od około tygodnia. Z mieszkania wydobywał się bardzo nieprzyjemny zapach.
Policjanci podjęli decyzję o wezwaniu na pomoc strażaków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do mieszkania.
Zapach okazał się tak intensywny, że funkcjonariusze musieli ubrać Aparaty Ochrony Układu Oddechowego, a klatka schodowa musiała zostać przewietrzona przy użyciu wentylatora do oddymiania. Niestety, w mieszkaniu odnaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Były one w zaawansowanym stadium rozkładu, jak się okazało- mężczyzna nie żył od około tygodnia. Przybyły na miejsce lekarz odstąpił od Medycznych Czynności Ratunkowych.

Na miejsce wezwano Prokurator Rejonową, która zadecydowała o zabezpieczeniu zwłok do badań sekcyjnych.

Apelujemy do wszystkich, by baczniej przyglądali się swoim sąsiadom, którzy mieszkają samotnie, są schorowani bądź też ich stan zdrowia pogorszył się w ciągu ostatnich dni. Może to uratować ich życie!
Prosimy również o poprawne parkowanie pojazdów- nieprawidłowe pozostawianie samochodów utrudnia dojazd służbom ratunkowym!