Tragiczny wypadek w centrum Wolsztyna. Nie żyje 4-letni chłopiec

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 4-letni chłopiec, który dostał się pod koła samochodu ciężarowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili jego oględziny. W sprawie wszczęte zostało śledztwo, w toku którego ustalane będą okoliczności w których doszło do tragedii.

29.08.2020 r. o godz. 15:45 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło na przejsciu dla pieszych.

Niestety w efekcie zdarzenia śmierć poniósł 4-letni chłopiec, który wraz z matką przemieszczał się po przejściu na drugą stronę ulicy. Chłopiec dostał się pod koła samochodu ciężarowego DAF, którym kierował 56-letni mieszkaniec Wschowy. Pomimo podjętej przez policjantów reanimacji niestety zmarł.

Działania prowadzone na miejscu tragedii, realizowane przez technika kryminalistyki,  policjantów i strażaków nadzorowane były przez prokuratora. W ramach działań przeprowadzone zostały m.in. oględziny, przeprowadzono też badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Centrum miasta zostało wyłączone z ruchu, a policjanci kierowali zmotoryzowanych na objazdy.

Matka chłopca nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na miejscu udzielono jej pomocy medycznej, trafiła też pod opiekę psychologa.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, w toku którego ustalane będą przyczyny i okoliczności zdarzenia.

źródło: KPP Wolsztyn