Starszy mężczyzna leżał w samej bieliźnie na boisku szkolnym. Rodzina nie była świadoma, iż wyszedł z domu!

Wczesnym rankiem ok. godziny 3:45 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu odebrało zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 5 w Wolsztynie leży nieprzytomny mężczyzna ubrany jedynie w bieliznę. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu pod wskazany adres, służby ratunkowe zastały zgłaszającego mężczyznę. Jak się okazało brama do obiektu była zamknięta, dlatego konieczne okazało się wezwanie straży pożarnej. Strażacy przy pomocy specjalnych narzędzi, udostępnili wejście na teren boiska, gdzie została udzielona pomoc ok. 75-letniemu poszkodowanemu. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, nie potrafił racjonalnie powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka oraz w jaki sposób znalazł się na boisku szkolnym.

Ratownicy medyczni przetransportowali seniora na SOR w Wolsztynie, gdzie została mu udzielona niezbędna pomoc.

Funkcjonariusze policji opatrolowali pobliskie ulice i rozmawiali z mieszkańcami domów, w których było zapalone światło. Ustalono prawdopodobny adres zamieszkania i powiadomiono rodzinę mężczyzny.

W rozmowie z synem funkcjonariusze ustali, że to pierwsza taka sytuacja.
Duże brawa należą się zgłaszającemu, który zainteresował się leżącym na boisku mężczyzną. Całkiem prawdopodobne, iż uratowało to życie seniora!