Policjanci przejęli narkotyki warte 100 tysięcy! Dwóch mężczyzn zatrzymanych!

Trzymiesięcznym aresztem tymczasowym dla dwóch mężczyzn zakończyły się rozpoczęte w ubiegłym roku działania policjantów Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. W wyniku podjętych działań policjanci zabezpieczyli niemal 1700 gramów narkotyków o czarnorynkowej wartości na mniejszej niż 100 000 złotych. Kara grożąca za tego typu przestępstwo to nawet 12 lat więzienia.

Wolsztyńscy kryminalni na podstawie prowadzonej przez ostatnich kilkanaście miesięcy pracy operacyjnej przedstawili zarzuty handlu i posiadania środków odurzających dwóm mieszkańcom gminy Przemęt.

Pierwsze czynności podjęte przez policjantów w tej sprawie realizowane były w marcu 2019 roku.  Ich konsekwencją było zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 18 do 31 lat – mieszkańców gmin Przemęt i Kargowa.  W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi około 90 gramów amfetaminy i ponad 400 tabletek Ecstasy.  Policjanci ustalili też różnego rodzaju przestępcze powiązania mężczyzn z kilkudziesięcioma innymi osobami.

Pokłosiem prowadzonego wówczas postępowania były ustalenia dotyczące możliwości popełnienia podobnych przestępstw przez część już ustalonych osób, które w konsekwencji ponownie znalazły się w zainteresowaniu policjantów.

W maju br. wolsztyńscy kryminalni wspomagani przez funkcjonariuszy Posterunku Policji z Przemętu oraz przewodnika psa służbowego przeszukali mieszkania dwóch mężczyzn – mieszkańców gminy Przemęt w wieku 26 i 32 lat. Udział przeszkolonego w wykrywaniu zapachu narkotyków psa bardzo szybko okazał się bezcenny. Dzięki niemu policjanci zabezpieczyli w kilku lokalizacjach, ukryte w różnego rodzaju schowkach narkotyki, w tym tzw. nowe środki zastępcze, określane inaczej jako „dopalacze”.

Zabezpieczone środki o łącznej wadze około 1700 gramów i czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych, zamiast do odbiorców trafiły do policyjnego depozytu, skąd przekazano je do badań laboratoryjnych. Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli też sprzęt służący do ich ważenia i porcjowania, telefony i gotówkę.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychtropowych grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn