Tragiczny wypadek na torach kolejowych. Nie żyje 19-latek!

Wczoraj wieczorem doszło do tragicznego wypadku na torach kolejowych w miejscowości Adamowo. Niestety, młody 19-letni mieszkaniec Wolsztyna stracił życie po wtargnięciu na nasypy kolejowe wprost pod szynobus relacji Poznań – Wolsztyn. Informację o śmierci potwierdził rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, Wojciech Adamczyk.

Według aktualnych informacji, w momencie zdarzenia mężczyzna znalazł się na torach i został potrącony przez nadjeżdżający szynobus. Z poważnymi, wielonarządowymi obrażeniami ciała oraz amputacją kończyny dolnej został przewieziony do szpitala w Wolsztynie. Niestety, mimo podjętych starań medycznych, nie udało się uratować jego życia.

Wypadek miał miejsce na trasie pociągu relacji Poznań – Wolsztyn. Maszynista, 35-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, był trzeźwy. W pociągu znajdowało się 4 pasażerów, którzy nie odnieśli obrażeń, przez przewoźnika została im zapewniona komunikacja zastępcza.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli wszelkie dane, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności i przebiegu tragedii. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte przez Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie, która będzie badać dokładne okoliczności wypadku.

Na miejscu zjawili się również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Leszna.