Szkolenie z napędów hybrydowych

W czwartek 9 maja, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie, odbyło się szkolenie z zakresu napędów hybrydowych w samochodach osobowych.

Swoją wiedzą w tym temacie podzielił się Pan Dominik Grzegorzewski – przedstawiciel autoryzowanego serwisu Toyota Leszno. Uczestnikami, byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wolsztyńskiego, którzy wyrazili chęć udziału. Łącznie, szkolenie przeprowadzone zostało dla blisko 30 osób.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Wstęp teoretyczny przeprowadzony na sali konferencyjnej tutejszej komendy miał na celu zapoznanie słuchaczy z podstawowymi zagadnieniami związanymi z samochodami hybrydowymi. Prowadzący, poruszył również temat zasad postępowania podczas działań, oraz zagrożeń wynikających z obecności powyższego napędu. Praktyka, która odbywała się na garażu jednostki, pozwoliła uczestnikom dokładniej zapoznać się z tym, z czym możemy mieć styczność na co dzień podczas zdarzeń.

Bardzo szybki postęp technologiczny to nowe wyzwania dla strażaków. Cieszy fakt, że ratownicy stale podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje, o czym świadczyć może frekwencja i zaangażowanie podczas szkolenia.

Opracowanie/zdjęcia: asp. Waldemar Wielgosz