Tragiczne dachowanie na polnej drodze! Pijany kierowca doprowadził do śmierci 29-latka!

W poniedziałek, 27 stycznia br., około godziny 17:10 do nowotomyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze Przyprostynia- Leśne Domki. Według informacji zawartych w zgłoszeniu, samochód osobowy miał dachować na nieutwardzonej drodze.
Obraz może zawierać: niebo, noc i na zewnątrz

Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego, policjantów z KPP Nowy Tomyśl oraz strażaków z Przyprostyni, Zbąszynia i Nowego Tomyśla.
Jak dowiedział się portal nowytomyśl.naszemiasto.pl, 28-letni mieszkaniec gminy Zbąszyń kierujący Seatem Arosa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i dachował.

W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł 29-letni pasażer Seata, również mieszkaniec gminy Zbąszyń. Kierujący samochodem nie odniósł większych obrażeń i z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany do nowotomyskiego szpitala.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podkomisarz Arkadiusz Pelc potwierdził, iż sprawca zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. 28-latek wydmuchał 0.42 mg/l co daje 0,88 promila. Mężczyzna po wyjściu ze szpitala trafi do policyjnego aresztu, a wkrótce usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący 28-latek w 2013 roku w Przyprostyni doprowadził do bardzo poważnego wypadku, w którym również nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jadąca z nim pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.