Ogromny pożar w Łupicach! Spaliło się kilka tysięcy przepiórek!

W poniedziałek, 27 stycznia br., około godziny 14:50 dyżurny SKKP PSP we Wschowie otrzymał zgłoszenie o pożarze przybudówki domu jednorodzinnego przy ulicy Szkolnej w Łupicach.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG Wschowa, pobliskie jednostki OSP oraz patrol policji. Już w trakcie dojazdu strażacy widzieli ogromne kłęby dymu unoszące się nad Łupicami. Kierujący działaniami ratunkowymi poprosił o zadysponowanie dodatkowych Sił i Środków. Z racji, iż jest to obszar chroniony przez Komendę Powiatową PSP w Wolsztynie do pomocy zadysponowano zastęp z JRG Wolsztyn oraz dwa zastępy z OSP Kaszczor.

Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsca zdarzenia natychmiast przystąpiły do działań gaśniczych. Strażacy ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego zabezpieczyli teren akcji, a następnie podali kilka prądów wody na palący się budynek.

Jak się okazało w środku znajdowało się ok 7 tys. sztuk przepiórek. Niestety ze względu na rozwinięty pożar i silne zadymienie udało się uratować tylko niewielką ilość ptaków.

Budynek objęty pożarem przylegał do domku jednorodzinnego, który udało się uratować. Mimo dużego zadymienia w środku, obiekt został nienaruszony. Szczęśliwie właściciele sami opuścili mieszkanie przed przybyciem służb mundurowych i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Na miejsce dotarła również cysterna gaśnicza ze Wschowy o pojemności 25 tysięcy litrów wody oraz specjalistyczny samochód ze Świebodzina, który posłużył strażakom do napełniania aparatów powietrznych.

W akcji udział brało kilkanaście zastępów straży pożarnej, które zmagały się z pożarem około 8 godzin.