Czołowe zderzenie busa z TIRem! Nie żyje 45-latek!

W piątek, 21 lutego br., około godziny 13:00 do nowotomyskich służb ratunkowych wypłynęło poważnie brzmiące zgłoszenie. Na drodze krajowej numer 92 w okolicach miejscowości Lwówek miało dojść do czołowego zderzenia busa z ciągnikiem siodłowym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Nowy Tomyśl, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz po 2 zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Lwówek. Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział 3 pojazdy – Ciągnik siodłowy z naczepą oraz dwa busy. Nieprzytomny kierowca Forda Transita był uwięziony w pojeździe, poszkodowane zostały również 3 inne osoby.

Niestety, reanimacja kierowcy Forda nie przyniosła pożądanego skutku – lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Dwie osoby podróżujące ciągnikiem siodłowym po przebadaniu zostały przetransportowane do szpitala, trzecia osoba – kierujący busem który najechał na ciężarówkę bezpośrednio po zdarzeniu, nie wymagała hospitalizacji.

Policjanci ustalili, iż mężczyzna który poniósł śmierć na miejscu, 45-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Droga była zablokowana do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski / PSP Nowy Tomyśl