Starsza kobieta wołała o pomoc. Ludzie wezwali służby ratunkowe!

We wtorek, 23 lipca br., około godziny 11:30 do wolsztyńskiej Komendy Powiatowej Policji dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, iż starsza kobieta w swoim mieszkaniu woła o pomoc.

Pod wskazany przez osobę zgłaszającą adres natychmiast wysłano policjantów z Wydziału Prewencji. Mundurowi, po dotarciu na miejsce weszli do mieszkania seniorki. Po rozmowie, funkcjonariusze zdecydowali się wezwać na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci, do czasu przyjazdu ratowników medycznych udzielili wsparcia psychicznego oraz podjęli próbę skontaktowania się z rodziną kobiety.

Po kilku minutach na miejsce dotarł ZRM którego załoga zajęła się seniorką i po dokładnym przebadaniu, podjęto decyzję, iż pacjentka może pozostać w domu.
– Kobieta ta od kilku lat mieszka sama. Syn przyjeżdża tylko z obiadem dla niej. Nie wyjdzie nawet z tą panią na spacer. Nie porozmawia z nią dłużej. – Mówi jedna z sąsiadek.

Starsza pani nie odniosła obrażeń, jej życie nie jest zagrożone. Na miejscu obecny był również funkcjonariusz Straży Miejskiej.