Pożar ciągnika siodłowego i naczepy!

W czwartek 18 lipca br,. o godzinie 5:38 dyżurny SKKP w Wolsztynie odebrał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z treści której wynikało, że na trasie Jaromierz – Jażyniec doszło do pożaru samochodu osobowego.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z OSP Obra. Ochotnicy już w trakcie dojazdu poinformowali dyżurnego SKKP, iż płonie samochód ciężarowy wraz z naczepą, a siły i środki są niewystarczające. Do zdarzenia zadysponowano kolejne zastępy z JRG Wolsztyn i OSP Kopanica.

foto: OSP Obra

Ciągnik siodłowy znajdował się na poboczu drogi, a ogień obejmował całkowicie kabinę. W naczepie przewożone były palety z przekładkami falistymi co spowodowało, że pożar szybko rozprzestrzenił się na część plandeki. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zablokowaniu drogi przystąpiono do gaszenia ognia. Z uwagi na spore zadymienie, strażacy po wcześniejszym ubraniu aparatów ochrony układu oddechowego podali dwa prądy wody w natarciu na palącą się kabinę oraz naczepę w celu ugaszenia pożaru.

foto: OSP Obra

Niestety spaleniu uległ cały pojazd wraz z naczepą i przewożonym towarem. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.

Na miejscu pracowali także funkcjonariusze policji z KPP w Wolsztynie, którzy na czas działań kierowali ruchem na tym odcinku drogi.