Śmiertelny wypadek na DK32. 53-letnia kobieta zginęła pod kołami ciężarówki!

Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy stacją paliw Orlen, a rondem Powstania Wielkopolskiego doszło do śmiertelnego w skutkach zdarzenia drogowego. Ofiarą okazała się poruszająca się pieszo kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczynę zdarzenia.
Obraz może zawierać: noc, samochód i na zewnątrz

13.01.2021 r. ok.godz. 18:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy stacją paliw Orlen, a rondem Powstania Wielkopolskiego. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, noc, na zewnątrz i zbliżenie

Policjanci ustalili że doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej – kobiety w wieku 53 lat, mieszkanki Tłok przez kierującego ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, samochód, noc i na zewnątrz

Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny oraz przesłuchano uczestnika i świadka zdarzenia. Zwłoki kobiety zabezpieczone zostały do badań sekcyjnych. Przez kilka godzin droga krajowa była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazd przez Karpicko.

Obraz może zawierać: ‎noc, niebo i na zewnątrz, ‎tekst „‎Rakoniewice 12 Poznań পס WOLSZTYN112.INFO ARTURJANKOWIAK ARTUR ANKOWIAK‎”‎‎

W sprawie wypadku wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Obraz może zawierać: noc i na zewnątrz