Dwóch policjantów potrąconych! Padły strzały!

Rutynowa kontrola której podjęli się sulechowscy funkcjonariusze szybko przerodziła się w obławę policyjną. Dwóch policjantów zostało poszkodowanych, jeden z nich trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w środę 19 lutego w pobliżu miejscowości Nowy Klępsk w gminie Sulechów. Policjanci przystąpili do legitymowania dwóch osób które, jak szybko się okazało, nie mają zamiaru wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Mężczyźni wsiedli do swojego pojazdu i próbowali nim odjechać. Policjanci chcieli uniemożliwić im odjechanie z miejsca kontroli. Wtedy też, jeden z mundurowych został potrącony przez samochód, natomiast drugi został uderzony drzwiami co spowodowało, iż dostał się on pod koła.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze oddali kilka strzałów z broni służbowej, co jednak nie zatrzymało mężczyzn. Oddalili się oni w kierunku miejscowości Smardzewo(pow. świebodziński). Dyżurny zielonogórskich policjantów poinformował sąsiednie powiaty o zaistniałej sytuacji i poprosił o stworzenie posterunków m.in. na DK32 w Wielkiej Wsi.

W chwili obecnej na miejscu zdarzenia trwają czynności, przeszukiwany jest również las.

AKTUALIZACJA 20:50
Obaj policjanci trafili do szpitala w Zielonej Górze. Jeden z nich ma złamaną rękę, drugi natomiast jest w poważniejszym stanie.