Samochód dostawczy uderzył w drzewo! 27-latek w szpitalu!

W środę, 14 sierpnia br., około godziny 14:30 wolsztyńskie służby zostały powiadomione o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wieś.

Według osoby zgłaszającej, samochód dostawczy uderzył w drzewo, a w środku znajduje się osoba nieprzytomna. Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „P”, patrol WRD z KPP Wolsztyn, zastęp OSP Mochy oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn.

Pierwsi na miejscu zjawili się ochotnicy z Moch którzy zastali samochód dostawczy Iveco przewożący artykuły budowlane(papa dachowa) znajdujący się poza drogą, po uderzeniu w drzewo. W pojeździe znajdował się kierowca z którym utrudniony był kontakt. Od razu po zdarzeniu, 27-letni mieszkaniec gminy Przemęt otrzymał pomoc od naocznego świadka zdarzenia, który zadbał o drożność dróg oddechowych poszkodowanego.

Strażacy po dojeździe na miejsce wykonali dostęp do 27-latka używając sprzętu burzącego, następnie ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz pojazdu przy użyciu noszy typu deska. Kierujący został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który po wykonaniu podstawowych badań przetransportował poszkodowanego do wolsztyńskiego szpitala.

27-latek zasłabł za kierownicą co skutkowało zjechaniem z drogi i uderzeniem w drzewo.