SĄCZKOWO – Starsza kobieta przeszła udar, na pomoc przyleciał śmigłowiec!

W środę, 22 sierpnia 2018 roku, około godziny 9:00 SKKP PSP w Wolsztynie odebrało zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR w Sączkowie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostkę OSP Przemęt, jak się okazało, śmigłowiec był już na ziemi.
Został on wezwany do 82-letniej kobiety z podejrzeniem udaru mózgu. Lekarz wraz z ratownikiem, po przebadaniu kobiety oraz ustabilizowaniu jej stanu podjęli decyzję o transporcie staruszki do jednego z podpoznańskich szpitali.

W transporcie kobiety pomogli strażacy z OSP Przemęt. Następnie zabezpieczyli oni start maszyny.

Jest to kolejna akcja ratunkowa śmigłowca LPR w naszym powiecie. Wczoraj Ratownik15 lądował w Obrze, więcej o tym zdarzeniu TUTAJ

2 myśli na temat “SĄCZKOWO – Starsza kobieta przeszła udar, na pomoc przyleciał śmigłowiec!

 • 23 sierpnia 2018 o 22:01
  Permalink

  Jedna mała uwaga skąd tak czesto helikopter w naszej okolicy? Otóż jesli przyczyna w innych miejscach jest taka sama jak w sączkowie to warto byłoby w tym wpisie zamieścic informacje o tym, ze karetka ktora jechala do pacjentki z wolsztynskiego szpitala zepsula sie po drodze… Ot cala historia… A osp przemet zjawilo sie natychmiast godzine po zglowszeniu.

  • 24 sierpnia 2018 o 12:01
   Permalink

   Śmigłowiec jest wysyłany przez dyspozytora medycznego i to on decyduje, czy ZRM będzie powietrzny czy naziemny. Jeżeli karetka uległa awarii, to niestety pokazuje to tylko w jakim stanie jest sprzęt wolsztyńskiego pogotowia- ratownicy i lekarze robią co w ich mocy, ale niestety dyrektor już ich nie wspiera.

   OSP Przemęt została zadysponowana do zabezpieczenia startu śmigłowca.

Komentarze są wyłączone.