Samochód osobowy uderzył w drzewo w Gościeszynie!

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę 8 stycznia 2023 roku w miejscowości Gościeszyn (gm. Wolsztyn). Około godziny 2:40 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie, z treści której wynikało, iż samochód osobowy uderzył w drzewo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Tłoki i OSP Kębłowo, dwa patrole policji oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ochotnicy z Tłok, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli teren działań. Jak się okazało, samochód osobowy marki Opel Astra na łuku drogi nie dostosował prędkości i zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało 5 osób, dwoje z nich strażacy musieli uwolnić za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, które trafiły pod opiekę ratowników medycznych a następnie przewieziono je do szpitala w Wolsztynie. Po szczegółowych badaniach okazało się, iż u jednego z podróżujących doszło do urazu kręgosłupa, u pozostałej dwójki skończyło się na stłuczeniach i urazie głowy.

Kierowca Opla został poddany badaniu alkotestem – był trzeźwy.

W sprawie zaistniałego wypadku wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.