70-latek potrącił kobietę przechodzącą przez ulicę! Wolsztynianka trafiła do szpitala!

Do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło wczoraj na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie. W wyniku potrącenia, obrażeń ciała doznała mieszkanka Wolsztyna. Kierujący samochodem był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

16.12.2021 r. ok.godz. 21:00 na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie kierujący Mazdą 70-letni mężczyzna potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych wolsztyniankę. Kobieta, która prawidłowo przechodziła przez jezdnię, z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu przewieziona została do szpitala w Wolsztynie, gdzie pozostała na obserwacji.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skierowani na miejsce zdarzenia zabezpieczyli je i poddali oględzinom. Kierujący samochodem osobowym poddany został badaniu alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Sankcją za spowodowanie wypadku może być nawet trzyletnie pozbawienie wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno kierujących, jak i pieszych – o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść. Ma to szczególnie istotne znaczenie obecnie, gdy warunki atmosferyczne oraz wcześnie zapadający zmrok sprawiają, że częściej niż zazwyczaj dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym również z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: KPP Wolsztyn
fot: Archiwum W112