Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży!

Powtarzające się od pewnego czasu w Żodyniu kradzieże palet zastopowali w ubiegły wtorek funkcjonariusze z Posterunku Policji w Siedlcu. Mundurowi podczas nocnej obserwacji miejsca przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn udaremniając w ten sposób kolejną kradzież. Amatorzy cudzej własności trafili do policyjnego aresztu, a ich auto na parking. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

29.08.2018 r. ok.godz. 00:30 w Żodyniu mundurowi z Posterunku Policji w Siedlcu zatrzymali dwóch mieszkańców Sulechowa, którzy usiłowali ukraść palety z terenu firmy zajmującej się ich skupem i dalszą sprzedażą.

Policjanci posiadając informację o powtarzających się od pewnego czasu kradzieżach objęli teren firmy obserwacją. Na efekty tych działań nie trzeba było długo czekać. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku w chwili, gdy przygotowywali się do załadunku na samochód kolejnych palet.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu, a następnie przesłuchani. Policjanci, którzy zajęli się sprawą przedstawili czterdziestosiedmiolatkowi zarzut usiłowania kradzieży, a jego 24-letniemu kompanowi kradzieży ponad dwustu palet o wartości około 6.500 złotych.

Po przeprowadzonych czynnościach mężczyźni zostali zwolnieni. Zebrany w sprawie materiał niebawem trafi do sądu. Sankcja, z jaką muszą liczyć się mężczyźni to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn