Chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, wypadł z drogi. 31-latek w szpitalu!

W środę, 29 sierpnia 2018 roku, około godziny 21:50 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na DK32.

Na odcinku z Wolsztyna do Powodowa, na 104 kilometrze samochód osobowy miał wypaść z drogi. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp strażaków z JRG Wolsztyn, patrol WRD z KPP Wolsztyn oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu udzielili pomocy 31-letniemu kierowcy, mieszkańcowi Wolsztyna. Mężczyzna znajdował się w swoim pojeździe. Ratownicy medyczni po wstępnym przebadaniu poszkodowanego, podjęli decyzję o jego ewakuacji z pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej. 31-latek został przeniesiony do karetki pogotowia a następnie przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci przybyli na miejsce ustalili, iż 31-latek chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną gwałtowanie hamował, a następnie zjechał do przydrożnego rowu.
Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń i pozostał na obserwacji w wolsztyńskiej lecznicy. Był trzeźwy, policjanci nie ukarali mężczyzny w żaden sposób.