POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 20 TYS. SZTUK NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW. PODEJRZANY O PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE USŁYSZAŁ ZARZUTY

Na blisko 30 tys. złotych strat naraził Skarb Państwa 41-latek, który handlował papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Akcja wschowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą pozwoliła na zabezpieczenie dużych ilości nielegalnych papierosów, jak i pociętego tytoniu.

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej trafili na trop mieszkańca gminy Sława, który postanowił wzbogacić się oferując do sprzedaży po cenie dużo niższej papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Przeprowadzona w ubiegły piątek (5 kwietnia) akcja wschowskich policjantów pozwoliła na zabezpieczenie przygotowanych do sprzedaży prawie 20 tysięcy sztuk papierosów. Jak się okazało towaru było znacznie więcej. W trakcie wykonywania czynności na sąsiedniej posesji, którą opiekował się 41-latek policjanci zabezpieczyli worek z 6,5 kg pociętego tytoniu, który również miał trafić na nielegalny rynek.

Zabezpieczony w sprawie materiał dowodowy uszczuplił budżet Państwa o podatek akcyzowy i VAT na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. 41-letni mieszkaniec gminy Sława usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Opracowanie: podkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie