Tragiczny pożar budynku. Nie żyje mężczyzna!

We wtorek, 9 kwietnia br., o godzinie 21:28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Lipowej w Wolsztynie. 2 minuty później dotarło kolejne zgłoszenie, tym razem była to formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Kębłowo. Strażacy po dojeździe na miejsce zastali rozwinięty pożar w jednym z budynków gospodarczych. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej oraz obrony budynków przylegających. Funkcjonariusze po wejściu do pomieszczenia znaleźli leżącego na ziemi, nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast przystąpili oni do ewakuacji poszkodowanego. Po przeniesieniu go do strefy bezpiecznej strażacy stwierdzili brak oddechu u około 60-letniego mężczyzny i od razu rozpoczęli reanimację.

W międzyczasie na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażacy ze Świętna. Walka o życie mężczyzny trwała blisko 40 minut, niestety, lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon.

Na miejscu zjawili się również policjanci z wydziału prewencji i kryminalnego, komendant powiatowy PSP oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.


One thought on “Tragiczny pożar budynku. Nie żyje mężczyzna!

Komentarze są wyłączone.