Wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Uderzył w Volkswagena!

Chwila nieuwagi wystarczyła, by kierujący dostawczym Citroenem wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do kolizji z kierowcą Volkswagena. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Policjanci nie mieli zastrzeżeń do ich stanu trzeźwości. Sprawca ukarany został kilkusetzłotowym mandatem.

18.02.2021 r. ok.godz. 13:00 w Podowowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 i drogi nr P3793 w kierunku Kiełpin doszło do kolizji kierujących Citroenem Jumperem i Volkswagenem Tiguanem.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący autem dostawczym wjechał na skrzyżowanie podczas nadawania przez sygnalizator światła czerwonego.

Chwila nieuwagi kierowcy Citroena, 33-letniego mieszkańca powiatu średzkiego wystarczyła, by doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym Volkswagenem mieszkańcem Tuchorzy. Obaj mężczyźni wyszli z opresji bez poważniejszych obrażeń. Obaj również – jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie – byli trzeźwi.

Policjanci ukarali sprawcę kolizji 400-złotowym mandatem. Po kilkudziesięciu minutach przywrócono pełną przejezdność drogi.

Źródło: KPP Wolsztyn