Nagły podmuch wiatru porwał kierowcę ciężarówki! Konieczna okazała się reanimacja!

W środę 27 sierpnia br., około godziny 11:15 do wolsztyńskich służb ratowniczych dotarła informacja, z której wynikało, iż w miejscowości Tuchorza, kierowca ciężarówki spadł z dachu naczepy. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp ochotników z Tuchorzy, 2 zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie, Zespół Ratownictwa Medycznego „Soraz patrol policji.
Brak opisu.

– 28 letni mieszkaniec powiatu Międzyrzeckiego, podczas prac związanych z nakrywaniem plandeką naczepy wypełnionej trocinami, poprzez gwałtowny podmuch wiatru, stracił równowagę, w wyniku czego upadł na składowane obok kłody drewna, doszło u niego do Nagłego Zatrzymania Krążenia. – informuje Artur Lorenz, p.o Oficera Prasowego KPP Wolsztyn.

Brak opisu.

W pierwszej kolejności Resuscytację Krążeniowo-Oddechową podjęli świadkowie zdarzenia, którzy po dojeździe służb ratowniczych, przekazali informacje o stanie poszkodowanego oraz okolicznościach wypadku. Mężczyzna po udanej resuscytacji, z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Trwa dokładne ustalanie obrażeń ciała.

Brak opisu.

Policjanci obecni na miejscu dokonali oględzin miejsca zdarzenia, ustalili oraz przesłuchali świadków, a także zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu Oddział w Lesznie o zaistniałej sytuacji. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.

Brak opisu.

fot: OSP Tuchorza