Kierując pod wpływem alkoholu zawisł busem na skarpie!

W środę 26 sierpnia br., około godziny 15:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o busie wiszącym na skarpie między Mochami a Solcem. Na miejsce natychmiast wysłano jeden patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dojeździe na miejsce patrolu, kierujący opisał przebieg i nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Za kierownicą miał siedzieć inny mężczyzna który oddalił się z miejsca zdarzenia. Zachowanie 47-letniego mieszkańca powiatu Milickiego oraz dobiegająca od niego woń nie pozostawiała złudzeń, że może być pod wpływem alkoholu. Podczas dalszej rozmowy przyznał się policjantom, że to on kierował pojazdem i nie poruszała się z nim żadna inna osoba. Badanie alkomatem wskazało 1,05 mg alkoholu we krwi (2,20 promila). Kierujący Volkswagenem T4 został przewieziony do KPP w Wolsztynie a pojazd został przetransportowany na parking strzeżony.

W sprawie zatrzymanego jest prowadzone postępowanie z którego wyniknie w jaki sposób zostanie ukarany. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.