Próbował skoczyć z dachu budynku! W akcji kontrterroryści z Poznania!

We wtorek 26 sierpnia br. około godziny 6:00 rano, służby ratunkowe z Nowego Tomyśla otrzymały zgłoszenie z którego wynikało, iż młody mężczyzna w okolicy ulicy Mickiewicza (popularny deptak) próbuje targnąć na swoje życie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne służby ratunkowe- policję, zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarną. Na czas działań ratowniczych zamknięta została częściowo ulica Mickiewicza oraz podjęto decyzję o zamknięciu okolicznego parkingu.

Strażacy z Nowotomyskiej Państwówki od początku prowadzenia działań, zabezpieczali miejsce wokół kamienicy, aby w razie skooku mężczyzny bezpiecznie wylądował on na ziemi. Około południa na miejsce przybyli druhowie z Borui Kościelnej, aby zastąpić funkcjonariuszy PSP, którzy otrzymali zgłoszenie o wypadku na autostradzie A2

Przez to, iż mężczyzna nie chciał nawiązać kontaktu z policyjnym negocjatorem, zapadła decyzja o wezwaniu na miejsce Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania, aby to oni sprowadzili mężczyznę na ziemię.

Po ponad 12 godzinach akcji, młody mężczyzna został zmuszony do opuszczenia dachu przez funkcjonariuszy SPKP i zszedł na dół po drabinie.