Mężczyzna zasłabł w trakcie Mszy Świętej. Konieczna okazała się reanimacja!

Starszy mężczyzna zasłabł podczas sobotniej(18.02) mszy w kościele na ulicy Komorowskiej. W czasie gdy ksiądz odprawiał nabożeństwo, 75- latek nagle upadł na podłogę.

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. W czasie oczekiwania na przyjazd Zespołu Ratownictwa Medycznego, prowadzona była resuscytacja mężczyzny przez świadków zdarzenia.

Załoga karetki po dotarciu na miejsce natychmiast przystąpiła do dalszych działań ratunkowych w postaci reanimacji oraz wykonania badań poszkodowanego. W skutek interwencji, stan zdrowia pacjenta uległ poprawie. Po stabilizacji, mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji rodziny, świadków oraz załogi karetki, życie mężczyzny zostało uratowane. Przykład ten pokazuje, jak ważna jest znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz natychmiastowa reakcja w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia.

Tym samym warto pamiętać, że każda minuta może być decydująca, dlatego warto poznać podstawy pierwszej pomocy oraz zawsze zachować czujność, szczególnie w miejscach publicznych. Dzięki temu możemy uratować nie tylko swoje zdrowie, ale także życie innych ludzi. Warto również znać rozmieszczenie defibrylatorów AED. Urządzenie to jest dostępne na pływalni miejskiej w godzinach jej otwarcia, a także całodobowo na rynku miejskim w Wolsztynie.

Życzymy pacjentowi szybkiego powrotu do zdrowia i wyrażamy wdzięczność za skuteczną i profesjonalną interwencję ratowników medycznych.