46-latek uderzył samochodem w drzewo! Był pijany, dlatego sprawą zajmie się sąd!

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 27 listopada br., na trasie Chobienice – Godziszewo. Około godziny 22:15 służby ratunkowe otrzymały, za pośrednictwem numeru alarmowego 112, zgłoszenie, z którego wynikało, iż samochód osobowy uderzył w drzewo, a w jego wnętrzu znajduje się uwięziony kierowca.

Na miejscu niezwłocznie udali się ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego stacjonującego w Zbąszyniu, 2 zastępy z OSP Chobienice, 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz patrol policji.

Już w trakcie dojazdu, służby otrzymały kolejną, sprecyzowaną informację. Do wypadku doszło na wysokości pensjonatu Ostoja, a osoba poszkodowana została wyciągnięta z pojazdu przez osoby postronne.

Po dojeździe na miejsce, strażacy ochotnicy zabezpieczyli teren działań oraz przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu kierowcy. Od 46-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Po dotarciu na miejsce policjantów okazało się, iż w wydychanym przez poszkodowanego powietrzu znajduje się blisko 1,5 promila alkoholu!

Niestety, jest to kolejne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy na terenie naszego powiatu. W ubiegłym roku w okolicach Chobienic pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek.

Sprawą 46-letniego kierującego zajmie się sąd.