Zderzenie autobusu z osobówką. Autokarem podróżowały dzieci!

W piątek 10 lutego br., około godziny 9:30 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Błotnica (gm. Przemęt). Według otrzymanej informacji, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem przewożącym dzieci.

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Przemęt i Mochy, dwa patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ochotnicy z Przemętu, którzy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do rozpoznania sytuacji. Jak się okazało autobusem podróżowały dzieci wraz z opiekunami. na szczęście w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał – jedna z dziewczynek uskarżała się na ból łokcia.

Funkcjonariusze policji, którzy pracowali na miejscu ustalili, iż 29-latnia mieszkanka Perkowa zjechała na lewy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z autobusem, który kierowany był przez 59-letniego mężczyznę z Moch. Kierowcy zostali poddani badaniu alkotestem – byli trzeźwi.

Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500zł.