Groził żonie śmiercią. Dostał nakaz opuszczenia domu, grozi mu nawet do 5 lat więzienia!

Awantura domowa wywołana przez 35-letniego mieszkańca Karpicka zakończyła się zatrzymaniem agresora, który jak wykazało przeprowadzone badanie znajdował się w stanie nietrzeźwości. Czynności podjęte wobec niego pozwoliły na ustalenie, że nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, a przebieg wcześniejszych był równie drastyczny. Wobec mężczyzny zastosowano m.in. nakaz opuszczenia domu i dozór policyjny.

25.12.2020 r. ok.godz. 20:00 policjanci KPP w Wolsztynie zostali skierowani na miejsce awantury domowej, którą zgłosiła mieszkanka Karpicka. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, jej mąż znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas której dopuścił się wobec niej przemocy psychicznej oraz groził pobiciem oraz pozbawieniem życia. Funkcjonariusze ze względu na zachowanie sprawcy przewieźli go do KPP w Wolsztynie, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Badanie alkotestem wykazało u niego stan nietrzeźwości 1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,37 promila).

Podczas podjętych w tej sprawie czynności ustalono, że nie był to pierwszy tego typu incydent wywołany przez mieszkańca Karpicka, a do podobnych sytuacji dochodziło już od kilku miesięcy. To dało prokuratorowi podstawę do zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych w postaci nakazu opuszczenia domu, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, a także dozoru policji.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, którego finałem może być nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat

Fot: pixabay.com
Tekst: KPP Wolsztyn