Grozi im do 10 lat więzienia za posiadanie znacznej ilości psychotropów!

Trzymiesięcznym aresztem tymczasowym dla mężczyzny i dozorem Policji dla jego partnerki zakończyły się rozpoczęte kilka miesięcy temu działania policjantów Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Oboje usłyszeli zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. W wyniku podjętych działań policjanci zabezpieczyli niemal pół kilograma „dopalaczy”, wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz gotówkę. Kara grożąca za tego typu przestępstwo to nawet 10 lat więzienia.

Wolsztyńscy kryminalni na podstawie prowadzonej przez ostatnich kilka miesięcy pracy operacyjnej przedstawili zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych dwojgu mieszkańcom gminy Przemęt.

Pokłosiem prowadzonych działań były ustalenia dotyczące możliwości powrotu do przestępczego procederu 20-letniego mężczyzny oraz jego o rok młodszej partnerki, którzy byli znani policjantom z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa o tym samym charakterze.

W pierwszych dniach marca wolsztyńscy kryminalni wspomagani przez funkcjonariuszy Posterunku Policji z Przemętu oraz przewodnika psa służbowego przeszukali mieszkanie zajmowane przez parę. Udział przeszkolonego w wykrywaniu zapachu narkotyków psa bardzo szybko okazał się bezcenny. Dzięki niemu policjanci zabezpieczyli ukryte w różnego rodzaju schowkach substancje, w tym tzw. nowe środki zastępcze, określane inaczej, jako „dopalacze” oraz tabletki MDMA i Ecstasy.

Zabezpieczone środki o łącznej wadze ponad 450 gramów i czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 45.000 złotych, zamiast do odbiorców trafiły do policyjnego depozytu, skąd przekazano je do badań laboratoryjnych. Poza „dopalaczami” i narkotykami policjanci zabezpieczyli też sprzęt służący do ich ważenia i porcjowania, telefony i kilkanaście tysięcy złotych w gotówce.

5 marca br. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec mężczyzny zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn