Śmiertelne potrącenie rowerzysty! 64-latek został uderzony przez auto dostawcze!

We wtorkowy poranek około godziny 9:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze pomiędzy Poladowem a Popowem Starym. Według informacji u poszkodowanego niewyczuwalne były funkcje życiowe.
Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i na świeżym powietrzu

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastępy z OSP Przemęt, OSP Bucz, OSP Śmigiel oraz JRG Kościan, policjantów z posterunku w Przemęcie i Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wolsztyn oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Wielichowa.

Po dotarciu pierwszych służb na miejsce natychmiast przystąpiono do udzielania pomocy potrąconemu rowerzyście. Poszkodowany był przytomny, niestety jego stan z każdą sekundą się pogarszał. Konieczne okazało się wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety mimo podjętej próby reanimacji mężczyzna zmarł.

Jak ustalili funkcjonariusze policji pracujący na miejscu do zdarzenia doszło w momencie, gdy 53-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego poruszający się samochodem marki Fiat uderzył bokiem w jadącego w tym samym kierunku 64-letniego mieszkańca Poświętna poruszającego się jednośladem.

Kierowca został sprawdzony alkotestem – był trzeźwy.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.