CHOBIENICE – Zderzenie samochodu osobowego z jednośladem! Motocyklista w szpitalu!

W poniedziałkowy wieczór w Chobienicach doszło do zdarzenia z udziałem kierującego Toyotą Avensis i motocyklisty. W jego efekcie motocyklista z obrażeniami ciała trafił do wolsztyńskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzą wolsztyńscy policjanci.

14.05.2018 r.  ok.godz. 19:00 do dyżurnego KPP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Chobieniacach. Na miejsce skierowano policjantów Posterunku Policji w Siedlcu oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Mundurowi ustalili, że kierujący Toyotą Avensis 64-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem 26-letniemu mieszkańcowi Jaromierza doprowadzając do zderzenia pojazdów.

W następstwie tego ranny został motocyklista, którego przewieziono do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej oraz m.in. pobrano do badań krew.

Stan trzeźwości zbadano również kierującemu samochodem. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a uczestniczące w nim pojazdy trafiły na policyjny parking. Kierującemu Toyotą zatrzymano prawo jazdy. Kwalifikacja zdarzenia, a tym samym możliwe sankcje dla jego sprawcy uzależnione będą od rozmiaru obrażeń, jakie odniósł motocyklista.

W sprawie wszczęto postępowanie, w ramach którego wyjaśnione zostaną przyczyna i okoliczności zdarzenia.

 

Źródło: KPP Wolsztyn