Szedł boso po ulicy. Okazało się, że jest w Polsce nielegalnie!

W sobotni wieczór dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację dotyczącą mężczyzny poruszającego się pieszo drogą pomiędzy Chobienicami i Godziszewem. Według relacji zgłaszającej mężczyzna idzie boso po jezdni i sprawia wrażenie osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowani zostali policjanci Posterunku Policji w Siedlcu. Jak się okazało wskazanym mężczyzną był obywatel Ukrainy, który był trzeźwy. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów, w tym wizy na pobyt w Polsce.

23.05.2020 r. ok.godz. 23:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację przekazaną za pośrednictwem numeru alarmowego 112 dotyczącą mężczyzny przemieszczającego się pieszo pomiędzy Godziszewem i Chobienicami. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna idzie pieszo po jezdni, nie ma obuwia, a jego zachowanie wskazuje na to, że może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Posterunku Policji z Siedlca. Mundurowi bardzo szybko odszukali mężczyznę. Ustalenie jego tożsamości okazało się jednak trudne, gdyż nie posługiwał się językiem polskim i nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Dzięki podjętym czynnościom policjanci ustalili, że mężczyzna to 21-letni obywatel Ukrainy, który do niedawna był zatrudniony w jednej z firm na terenie powiatu nowotomyskiego.

W czasie podjętej interwencji, w związku z tym, że mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, w tym wizy, jak również środków finansowych niezbędnych do egzystencji, zaszły wątpliwości, co do legalności jego pobytu na terenie Polski. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wolsztynie, gdzie osadzono go w policyjnym areszcie.

Wczoraj (25 maja) mężczyzna przewieziony został do placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze.

Źródło: KPP Wolsztyn

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial