53-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Ze złamaniem nogi trafił do szpitala!

W piątek, 12 lipca br., kilka minut przed godziną 23:00 policjanci patrolujący centrum miasta zostali poinformowani o potrąceniu mężczyzny na ulicy 5-go stycznia.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce jednocześnie informując dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Z uwagi na charakter zdarzenia, do pomocy został wysłany drugi patrol, który po kilku minutach znalazł się na miejscu.

Policjanci zastali VW Lupo stojący na pasie ruchu oraz mężczyznę leżącego na chodniku. Funkcjonariusze, wspólnie ze świadkami zdarzenia, udzielili pomocy 53-letniemu mieszkańcowi Wolsztyna. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzna został opatrzony i dokładnie przebadany. Konieczny okazał się transport poszkodowanego do szpitala. Tam, po wykonaniu zdjęć rentgenowskich okazało się, iż poszkodowany doznał złamania kończyny dolnej.

Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec gminy Siedlec poruszając się ulicą 5-go stycznia potrącił przechodzącego na oznakowanym przejściu 53-latka.

Kierujący był trzeźwy, natomiast od pieszego została pobrana krew do badań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wolsztyn.