Policjanci zatrzymali 22-latka który miał przy sobie marihuane

Policyjny nos – i to dosłownie – zadecydował o podjęciu interwencji wobec mieszkańca Gdańska idącego pieszo ulicą Parkową w Wolsztynie. Policjanci patrolując w piątkowy wieczór rejon parku miejskiego zwrócili uwagę na charakterystyczny zapach marihuany, jaki wyczuwalny był od mężczyzny. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek w niewielką ilością narkotyku.

12.07.2019 r. ok.godz. 20:30 na ul. Parkowej w Wolsztynie policjanci Wydziału Prewencji pełniący służbę patrolową zwrócili uwagę na młodego mężczyznę nad którym unosiły się kłęby – jak początkowo założyli – papierosowego dymu. W momencie, gdy znaleźli się obok mężczyzny okazało się, że zapach dymu w niczym nie przypomina zapachu tytoniu, a bardzo przypomina zapach  marihuany.

Podejrzenie to stało się podstawą legitymowania i podjętych później czynności. W ten sposób ustalono, że mężczyzna to 22-letni mieszkaniec Gdańska przebywający turystycznie w Wolsztynie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek, w których znajdowała się marihuana. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Karą za posiadanie narkotyków jest pozbawienie wolności do 3 lat.  W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP Wolsztyn