Jechał pod wpływem alkoholu i zabił rowerzystkę! 27-latkowi grozi 12 lat więzienia!

W sobotę 17 października, około godziny 14:10 na SKKP PSP w Wolsztynie wpłynęła formatka z WCPR z której wynikało, iż przed Chobienicami od strony Wojciechowa doszło do potrącenia rowerzystki.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 2 zastępy strażaków z JRG Wolsztyn, 1 zastęp z OSP Chobienice, patrol prewencji policji, policjantów WRD Wolsztyn oraz Zespół Ratownictwa Medycznego

Pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali ochotnicy z Chobienic, którzy zastali samochód osobowy marki BMW po uderzeniu w drzewo oraz nieprzytomną rowerzystkę, która była reanimowana przez świadków zdarzenia. Strażacy natychmiast przystąpili do ratowania życia kobiety używając defibrylatora AED.

Po dotarciu Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz stwierdził zgon kobiety.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierowca BMW wyprzedzał ciąg samochodów, chcąc uniknąć zderzenia ze zbliżającym się z naprzeciwka pojazdem zjechał na prawy pas prosto w 50-letnią rowerzystkę, a następnie uderzył w drzewo.
Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przebadany alkotestem – ten wykazał 0,6mg/l co daje 1.26 promila w organizmie.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdę pod wpływem alkoholu 27-latkowi grozi do 12 lat więzienia.