Chciał uniknąć zderzenia z Volkswagenem, potrącił dwie nastolatki!

Dnia 19 listopada około godziny 19:30 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż w Karpicku doszło do potrącenia dwóch kobiet

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce okazało się, iż doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, w następstwie czego potrącone zostały dwie kobiety.

Funkcjonariusze policji ustalili, że 24 – letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem Skoda Octavia nie zachował bezpiecznej odległości od Volkswagena Golfa, którym kierował 19-letni mieszkaniec Starego Widzimia. W następstwie tego doprowadził do najechania na tył poprzedzającego pojazdu, a następnie zjechał na pobliski chodnik i potrącił dwie nastolatki w wieku 14 i 15 lat.

Obie kobiety zostały przetransportowane do szpitala. Jak się okazało młodsza z dziewczyn doznała obrażeń w postaci rany ciętej głowy, otwartego złamania palca i ogólnych potłuczeń. Starsza natomiast doznała wstrząśnięta mózgu, stłuczenia klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń.

Kierowcy obu pojazdów zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów do oględzin procesowych.

W sprawie wypadku wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności dotyczące zdarzenia.