40-latek pod wpływem narkotyków uciekał przed policjantami! Mundurowi stworzyli blokadę drogową z wykorzystaniem kolczatki!

Grodziscy policjanci wracając do domu po skończonej służbie rozpoznali pojazd, o którym nadawano w policyjnych komunikatach. Według relacji świadków kierowca pojazdu osobowego marki Mitshubishi stwarzał realne zagrożenie na drodze. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, który na ich widok zaczął uciekać. Mężczyznę ostatecznie udało się zatrzymać na terenie powiatu wolsztyńskiego dzięki wzorowej współpracy z funkcjonariuszami z wolsztyńskiego ruchu drogowego. Finalnie okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie strzykawkę z zawartością heroiny. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanemu sprawcy grozi wstępnie kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 06:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą kierującego mężczyzny pojazdem marki Mitshubishi Carisma, który według ustaleń policjantów z Grodziska Wielkopolskiego znajduje się pod wpływem alkoholu. We wskazany rejon skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze natychmiast włączyli się w działania wystawiając dwa oznakowane radiowozy. Całe wydarzenie na bieżąco relacjonowali grodziscy policjanci, którzy będąc po służbie jadąc swoim prywatnym samochodem kontynuowali pościg za podejrzanym kierowcą. Wolsztyńscy policjanci utworzyli blokadę na drodze krajowej nr 32 z użyciem kolczatki drogowej.

Policjanci którzy rozpoznali poszukiwany pojazd.

Kierowca na widok przeszkody wyraźnie zwolnił i unieruchomił swój pojazd. Mężczyzna został zatrzymany. Po wylegitymowaniu ustalono, że to 40-letni obywatel Ukrainy zamieszkujący w podpoznańskich Krzesinach. Badanie alkotestem nie potwierdziło, by znajdował się pod wpływem alkoholu. Niemniej jednak wynik na zawartość narkotyków okazał się pozytywny. Badanie wskazało na obecność opiatów w jego organizmie. Podczas podjętej kontroli policjanci zabezpieczyli strzykawkę z niewielką ilością substancji. Badanie tej substancji wykazało, że jest to heroina.

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeprowadzonego z jego udziałem przesłuchania przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Ewentualny zarzut dotyczący kierowania pod wpływem narkotyków możliwy będzie po uzyskaniu ostatecznych wyników badania krwi.

Sankcje za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych to pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski