20-latek zdemolował pizzerie! Miał prawie 2 promile!

Grodziscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wszedł na teren jednej z grodziski pizzerii doprowadzając wnętrze lokalu do bardzo poważnej dewastacji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w sobie prawie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Straty wycenia się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem 27 lipca 2019 roku grodziscy policjanci zostali zawiadomieni o dewastacji w jednej z grodziskich pizzerii. Na miejscu funkcjonariusze zastali zdewastowane drzwi wejściowe, powybijane szyby, porozrzucane krzesła na zewnątrz lokalu oraz poważnie uszkodzony samochód. Po wejściu do środka lokalu policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę.

Okazało się, że w chwili zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

20-latek został przetransportowany do grodziskiej jednostki policji. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia z art. 288 kodeksu karnego. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.