Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. W ciężkim stanie trafił do szpitala!

W środę 5 czerwca br., około godziny 7:00 Nowotomyskie służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym między miejscowością Nowy Tomyśl – Stary Tomyśl. Według zgłoszenia miało tam dojść do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP w Nowym Tomyślu.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, którzy natychmiast przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście. Mężczyzna był przytomny jednak kontakt z nim był utrudniony. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu 47-latka, podjął decyzję o zadysponowanie śmigłowca LPR na miejsce wypadku i jak najszybszym transporcie poszkodowanego do jednego z poznańskich szpitali. Kierowca jak i pasażer samochodu dostawczego nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Prawdopodobnie oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku na drodzę powiatowej w stronę Nowego Tomyśla, a do zdarzenia doszło podczas manerwu skrętu w lewno przez samochód dostawczy marki Nissan Primastar. Motocyklista uderzył w bok pojazdu a następnie z duża siłą uderzył w znak drogowy znajdujący się na skrzyżowaniu.

Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z KPP Nowy Tomyśl. Na miejscu swoje czynności prowadził również technik kryminalistyki.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia można obejrzeć na stronie pnt.info.pl.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial