Silne zadymienie na klatce schodowej. Z budynku ewakuowano 18 osób!

W sobotę 2 października br., około godziny 23:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o silnym zadymieniu na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Konopnickiej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano po 2 zastępy z JRG Wolsztyn i OSP Kębłowo oraz patrol policji.

Policjanci po dotarciu na miejsce przystąpili do rozpoznania sytuacji, podjęli próbę dostania się do mieszkania oraz ewakuowali mieszkańców na zewnątrz budynku. Po dotarciu strażaków konieczne okazało się wyważenie drzwi przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Po kilku minutach zlokalizowano źródło zagrożenia. Jak się okazało w jednym z mieszkań spalił się garnek, gdyż właściciel zapomniał o gotowanej potrawie. Lokator zasnął przez co nie wiedział o zadymieniu jakie powstało w jego domu. Pomieszczenie zostało dokładnie sprawdzone pod kątem wystąpienia tlenku węgla. Mężczyznę wyprowadzono na zewnątrz gdzie został mu podany tlen oraz wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Cała akcja zakończyła się po około dwóch godzinach i wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.
Mieszkańcy bloku zwrócili uwagę policjantom na zablokowane drogi pożarowe przez samochody oraz kwietniki. Mundurowi wykonali dokumentację fotograficzną oraz zawarli informację o tym w notatce służbowej.

Brak opisu.