Obywatel Niemiec mając 2 promile uderzył w drzewo!

W środę, 1 maja br., około godziny 7:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Boruja. Według osoby informującej o zagrożeniu, samochód osobowy miał wypaść z drogi, a kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wolsztyn, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz miejscową jednostkę OSP. Do zdarzenia zostali zaangażowani również ratownicy medyczni z podstacji pogotowia w Zbąszyniu. Jako pierwsi, na miejscu zjawili się strażacy z Borui.
Przystąpili oni do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz udzielenia pomocy osobom podróżującym samochodem. Następnie kierowca i pasażer zostali przekazani pod opiekę ratowników, którzy po dokładnym przebadaniu mężczyzn, nie stwierdzili konieczności transportu do jednego ze szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż kierujący samochodem KIA, 31-letni obywatel Niemiec w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Wynik przeprowadzonych badań na zawartość alkoholu wykazał, iż kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Alkotest wykazał obecność 0.98mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje dokładnie 2.05 promila!

31-latek został przewieziony do wolsztyńskiej komendy policji, a następnie osadzony w Punkcie Dla Osób Zatrzymanych.
Z uwagi na to, iż mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, zostanie przeprowadzone postępowanie przyspieszone.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku, prawie w tym samym miejscu doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawca również znajdował się pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial