Kurier uderzył w kierowcę pod wpływem kokainy! Obaj mogą trafić do więzienia!

Wczoraj – 1 grudnia – w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Wczasowej w Karpicku. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że kierujący dostawczym oplem 20-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego podczas wyjeżdżania z parkingu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Fordem Focusem 36-letniemu wolsztynianinowi doprowadzając do zdarzenia. Finałem policyjnej interwencji było ustalenie, że doszło do dwóch przestępstw, ponieważ jak się okazało kierowca Forda znajdował się pod wpływem kokainy.

01.12.2020 r. ok.godz. 20:00 na ul. Wczasowej w Karpicku doszło do zderzenia Opla Vivaro i Forda Focusa. Przyczyną zdarzenia było, jak ustalili skierowani na miejsce policjanci nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę auta dostawczego, który wyjeżdżając z parkingu włączał się do ruchu. W następstwie zderzenia pojazdów ranna została pasażerka Forda, która z urazem nogi przetransportowana została do wolsztyńskiego szpitala. Po przeprowadzonych badaniach ustalono, że kobieta doznała złamania kości udowej.

Podczas podjętych przez policjantów czynności ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi. Ze względu na zachowanie kierowcy Forda został on poddany badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie to wykazało, że mężczyzna znajdował się pod wpływem kokainy.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali wolsztynianinowi prawo jazdy.

Finalnie obaj uczestnicy zdarzenia usłyszą zarzut popełnienia przestępstwa. W przypadku kierowcy Opla jest to zarzut spowodowania wypadku drogowego, natomiast w odniesieniu do kierowcy Forda, kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem substancji odurzających.

Karą w takim przypadku jest odpowiednio do 3 i 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn
Zdjęcia: Artur Młynkowiak/ Wasz dzień po dniu