Obywatel Niemiec mając 2 promile uderzył w drzewo!

W środę, 1 maja br., około godziny 7:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Boruja. Według osoby informującej o zagrożeniu, samochód osobowy miał wypaść z drogi, a kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wolsztyn, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz miejscową jednostkę OSP. Do zdarzenia zostali zaangażowani również ratownicy medyczni z podstacji pogotowia w Zbąszyniu. Jako pierwsi, na miejscu zjawili się strażacy z Borui.
Przystąpili oni do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz udzielenia pomocy osobom podróżującym samochodem. Następnie kierowca i pasażer zostali przekazani pod opiekę ratowników, którzy po dokładnym przebadaniu mężczyzn, nie stwierdzili konieczności transportu do jednego ze szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż kierujący samochodem KIA, 31-letni obywatel Niemiec w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Wynik przeprowadzonych badań na zawartość alkoholu wykazał, iż kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Alkotest wykazał obecność 0.98mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje dokładnie 2.05 promila!

31-latek został przewieziony do wolsztyńskiej komendy policji, a następnie osadzony w Punkcie Dla Osób Zatrzymanych.
Z uwagi na to, iż mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, zostanie przeprowadzone postępowanie przyspieszone.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku, prawie w tym samym miejscu doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawca również znajdował się pod wpływem alkoholu.