Zderzenie 3 samochodów! Kierowca busa zabrany do szpitala!

W środę 26 lutego br. około godziny 13:15 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów w miejscowości Nieborza.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Siedlec i OSP Chobienice, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ochotnicy z Siedlca, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po kilku minutach dojechali strażacy z Wolsztyna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku zderzenia trzech pojazdów poszkodowany został kierowca busa, któremu została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc na miejscu. Następnie mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala na dokładniejsze badania.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsce zdarzenia oraz zamknięcie części chodnika z uwagi, iż uszkodzony został słup telekomunikacyjny. Konieczne okazało się również zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych wyciekających z samochodu dostawczego.

O wielkim szczęściu mogą mówić mieszkańcy jednego z domów, których dzieliło tylko kilka metrów, aby samochód dostawczy, który wypadł z drogi uderzył w budynek. Niestety uszkodzone zostało ogrodzenie posesji.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Dusznik kierujący ciężarową Scanią. Mężczyzna w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg na zakręcie doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka Peugeotem kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Zbąszynia oraz Mercedesem kierowanych przez 35-latka.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.